top of page
Parsecure 7/24 Cyber Attack Protection Systems
Parsecure Siber Hucumlaran Korunma Sistemi
made in turkey.png

Baza Mühafizə və Xilas Etmə Sistemi Parsecure

Kiber Hücumlardan Qorunma,
 

ParSecure X2 ile yapabilecekleriniz,
– ParSecure Siber Tehdit İstihbarat Servisi ile entegre çalışma.
– Multi WAN (Birden fazla internet hattı yönetme.)
– 5651 yasasına uygun yasal loglama.
– Hotspot (TC Kimlik, SMS doğrulama yada manuel kullanıcı oluşturma.)
– VPN seçenekleri. (IPSec, OpenVPN, L2TP, PPTP)
– Web filtreleme.
– KVKK gerekliliklerine uygunluk.
– Yük dengeleme.

ERKEN TESPİT SİSTEMİ

 

ParSecure sensör sistemleri Türkiye dahil 32 ülkeye konumlandırılmış durumdadır. Tüm dünya ülkelerinden ParSecure sensörlerinin bulunduğu ülkelere yapılan Ransomware ve veri sızıntısı saldırılarına ait saldırgan IP adresleri canlı olarak tespit edilir ve skorlanarak güncelleme sunucusuna iletilir.

 

ANLIK KORUMA

ParSecure siber güvenlik ürünleri güncelleme sunucusundan canlı olarak yeni tespit edilen IP adreslerini alır bloklar. Bu sayede muhtemel saldırgan IP adreslerine karşı anlık koruma sağlar.

İŞLETİM SİSTEMLERİ İLE UYUM

 

ParSecure X1 Windows işletim sistemlerinde, ParSecure X-API ise firewall cihazlarında yada firewall/ switch arasında konumlandırarak işletim sistemi farketmeksizin tüm network için benzersiz bir güvenliğe sağlar.

 

SİBER FİDYECİLERE VE SALDIRGANLARA KARŞI BENZERSİZ PROAKTİF KORUMA SİSTEMİ

ParSecure 2016 yılında artan ransomware saldırıları sonucu zarar gören verilerin kurtarılması konusunda çalışmalar yapmaya başladı.

 

ParSecure ekibi 2017 yılında Azerbaycan'da Erya Software Bilişim A.Ş. güvencesiyle markalaşmaya  başlanmış Türkiye dahil 17 ülkede yüzlerce ransomware vakasına ait verilerinin kurtarılmasında başarılı çözümler üretmiştir.

 

Buna bağlı olarak hackerların kullandığı en güncel saldırı araçlarını ve saldırı yöntemlerini analiz etme şansı bulmuştur.

 

ParSecure ekibi, FBI ın en çok kazanan ransomware grubu olarak açıkladığı Crysis & Dharma ransomware’ in private key sunucusunu 2017 yılında ele geçirdi ve 2017 – 2020 ilk çeyreği arasında dünya genelinde yüzlerce vakaya çözüm üretmiştir.

 

Yaptığı saldırılardan para kazanamamaya başlayan Crysis & Dharma grubu dağıldı ve yaklaşık 6 ay faaliyette bulunmadı. Şimdilerde ise GoGoogle ransomware zararlısı ile kendine yer edinmeye çalışıyor. Buna benzer bir çok ransomware zararlısına karşı başarılı çözümler üreten ParSecure ekibi tecrübeleri sayesinde 2018 yılında Azerbayacan'ın ilk en büyük ransomware ve veri sızıntısı saldırılarına karşı siber tehdit istihbaratı ve siber güvenlik ürünleri geliştirmeye başlamıştır.

 

ParSecure Azerbaycan başta gelmek üzere,, Almanya, Avustralya,, Brezilya, Portekiz, İsveç vb. birçok ülkeye güvenlik yazılımı ihraç etmeyi başarmıştır.

ParSecure, Müşterilerinin bilişim sistemlerinin her zaman sorunsuz, kesintisiz ve verilerinin maksimum güvenliğini sağlamayı hedeflemektedir.

ParSecure Azerbaycan'da Erya Software Bilişim A.Ş'nin tescilli distribütör markasıdır.

bottom of page