top of page

Windows 10 masaüstündeki öğeleri yeni güncelleme ile siliyor!Microsoft'un kısa bir süre önce Windows 10 kullanıcıları için sunduğu "KB4532693" güncellemesi, önemli bir sorunla birlikte geldi. Kullanıcılar, bu güncellemeyi yükledikten sonra masaüstlerinde bulunan dosyaların silindiğini bildiriyorlar. Microsoft, sorunun farkında olduğunu açıkladı.


ABD merkezli teknoloji devi Microsoft'un son işletim sistemi Windows 10, bugün milyonlarca bilgisayara hayat veriyor. Kullanıcıların büyük bir bölümü Windows 10 kullanmaktan memnunlar ancak Microsoft, zaman zaman yaşattığı sorunlarla tüketicilerin canını sıkıyor.


Bu bağlamda Microsoft'un, Windows 10 için sunduğu güncellemelerin de yetersiz kaldığını açıkça söyleyebiliriz.


Geçtiğimiz dönemlerde sizlere onlarca Windows 10 haberi paylaştık. Bu haberlerin büyük bir bölümü, Microsoft'un sunduğu güncellemelerden sonra yaşanan sorunlar ile ilgiliydi. Microsoft, bilinen sorunları gidermek ve Windows 10'un performansını artırmak için düzenli olarak güncelleme yayınlıyor ancak bazı güncellemeler beraberinde yeni sorunlar da getiriyordu. Şimdi, Microsoft'un yayınladığı yeni bir güncelleme de ilginç bir sorun ile gündeme geldi.


Windows 10

Microsoft, kısa bir süre önce "KB4532693" kodlu güncellemeyi Windows 10 kullanıcılarının hizmetine sundu. Bu güncellemenin kullanılmaya başlamasıyla birlikte patlak veren yeni sorun, kullanıcıların masaüstlerinde yer alan tüm dosyalarının silinmesine neden oluyor. Microsoft'un resmi forumlarında pek çok kullanıcı tarafından bildirilen bu sorunun, Microsoft'un da takibinde fakat henüz resmî bir ilerleme yada geliştirme açıklanmadı.

37 görüntüleme1 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

1 Comment


Unknown member
Feb 20, 2020

Merhaba bu sorununun iki çözümü var, Birincisi masaüstündeki dosyaları ara ara yedeklemek.

İkincisi için lütfen videoyu izleyiniz; Videoyu seyredin;Like
bottom of page